مبتکر دوربین سرعت سنج نسل سوم ویژه ایران در گفتگو با تین نیوز

مدیرعامل گروه صنعتی هوشمند آسیا و مبتکر دوربین‌های سرعت‌سنج نسل سوم ویژه جاده‌های ایران با توجه به آمار تاسف بار تلفات جاده‌ای ایران تاکید کرد: نسخه جهانی کاهش تلفات جاده ای کشور، استفاده از این دوربین ها در جاده‌های کشور است.

دکتر امیر احمد سپهری، مدیرعامل گروه صنعتی هوشمند آسیا و عضو هیئت مدیره پژوهشکده سامانه های حمل و نقل هوشمند دانشگاه امیرکبیر در چهارمین نمایشگاه راه و شهرسازی در گفتگو با خبرنگار تین نیوز  با اشاره به تاثیر دوربین‌های سرعت سنج نسل سوم بیان کرد: عامل اصلی 85 درصد تصادفات مرگبار جاده‌ای کشور سرعت غیر مجاز است و در محدوده 6 کیلومتری محل نصب دوربین‌های سرعت سنج نسل سوم استقراری فعال بین 40 تا 65 درصد تلفات جاده‌ای کاسته می شود.        

وی افزود: خسارت مالی تصادفات رانندگی معادل 4 درصد درآمد ناخالص داخلی است که برابر با 19 هزار میلیارد تومان از سوی مجلس شورای اسلامی اعلام شده است و با تخصیص 25 درصد از محل درآمدهای ثبت تخلفات می توان کل راه های کشور را مجهز به این دوربین ها کرد.

مدیرعامل هوشمند آسیا گفت: با کاهش پایدار حداقل 40 درصد از تصادفات مرگبار، سالانه بیش از دوهزار و 500 میلیارد تومان از هزینه های غیرضروری و از دست رفته کشور کاسته می شود. 

دکترسپهری تصریح کرد: شهرداری تهران با نصب، راه اندازی و بهره برداری علمی 160 دوربین سرعت سنج نسل سوم، تلفات را 80 درصد کاهش داده است. در صورتی که وزارت راه و شهرسازی به دلیل عدم آگاهی از چگونگی بهره برداری نتوانسته حتی از 30 دوربین نصب شده استفاده کند.

وی با اشاره مزیت‌های دوربین نسل سوم بیان کرد: این دوربین‌ها به دلیل نبود زیرساخت مخابرات در تمامی نقاط به وسیله سیم‌کارت تلفن همراه کار می کند و با استقاده از صفحه خورشیدی انرژی مایحتاج خود را تامین می کند، همچنین با توجه به روحیات مردم ایران این سیستم غیر قابل نفوذ است و با توجه به شرایط آب و هوایی ایران طراحی شده است که می‌تواند اطلاعات شناسایی خودرو و تخلفات را به پلیس و مراکز مدیریت راه‌های کشور و استانها از طریق عکس و دیتا ارسال کند. 

سپهری در پایان خاطرنشان کرد: استفاده از دوربین‌های سرعت سنج نسل سوم یک نسخه بین المللی برای کاهش تلفات جاده‌ای است و با توجه به رتبه بهتر افغانستان و عراق نسبت به ایران در تلفات جاده ای باید به کاهش پایدار تلفات دست یابیم.